Ha a gyerkőc megfázik, náthás lesz, sokszor kap kísérőként fülfájást is. Ez egy olyan állapot, amikor elkerülhetetlen a fájdalomcsillapítás, hiszen nagyon kellemetlen. Ebben a posztban a természetes módszerekről szeretnék szót ejteni, de tudnod kell, hogy ezek nem helyettesítik az orvosi ellátást. Fülfájáskor a baktériumokkal fertőződött középfülben genny keletkezik, ami mindenképpen szakorvosi ellátást igényel. Ez a fülszúrás, ami igencsak fájdalmas és rossz emlék a gyermekek számára. Viszont fontos (hogyha elkerülhetetlen) elvégezni, mert a kezelés hiányától a dobhártya szétreped, és halláskárosodás is bekövetkezhet.
A fülfájást megelőzhetjük:
A a gyerkőc fülét mindig megfelelően védjük. Nagyon jó a füles sapka, amit meg kell kötni áll alatt, így tökéletesen rásimul a fülre, megvédve azt.
Hajmosás, vagy uszoda után mindig szárítsuk meg jól a hajat, a fülből törüljük ki a vizet, majd szárítsuk ki egy kis ideig hajszárítóval is.
Ne használjunk fültisztító pálcikát, mert ezzel csak a fül belső részébe toljuk a váladékot. (Mi biztonsági fültisztítót használunk, mint mindenki más, nem tudom, hogy ez is ezt teszi -e.)
1. Aromaterápia
Az orvos által felírt fülcseppen kívül ne cseppentsünk semmit! Főleg ne illóolajat!
Keverjünk össze teafa, levendula illóolajat egy evőkanál szezámolajjal, majd ezzel a keverékkel gyengéden masszírozzuk fül mögötti és előtti területet, valamint a nyakat is. Az illóolajok jótékony hatásairól már írtam ITT. :)
2. Meleg só
Örök klasszikus, amit a népi gyógyászat már régóta alkalmaz. A meleg só segít csökkenteni a fájdalmat, illetve a váladék felszívódását is segíti. Melegítsünk fel sót tepsiben vagy lábasban, és tegyük textilzsákba, mosdókesztyűbe, vagy zokniba. Kösd össze, hogy ne szóródjon ki, majd tedd rá a fájós fülre. Vigyázz, hogy ne legyen túl forró a só, nehogy megégesse a kicsit!
3. Gyógysapi
Nagyon praktikus kis találmány a fülmelegítő sapka, aminek a zsebei folyadékkal teli zsákocskákat tartalmaznak. Ez a folyadék sokáig tartja a meleget. Azért jobb mint a meleg só, mert tovább marad a fülükön, nem úgy mint a só.
4. Gyógylámpa
Kamu vagy nem, kipróbálhatjuk a speciális gyógylámpákat is, amiket persze az előírásoknak megfelelően kell alkalmazni.
5. Gyógynövények
Három évesnél idősebb gyerekeknél használhatunk kövirózsa cseppet. Ez a csepp száraz fülfájásra jó, 1 - 1 cseppet a fülbe cseppentve. Nem szabad akkor használni ha a fül váladékozik, felszúrták a kicsi fülét, vagy genny ürül belőle!
6. Fülgyertya
Ha felszúrták a kicsi fülét, váladékozik, genny ürül a füléből, valamint ha akut fülgyulladása van, ne alkalmazzuk! Ha gyakran fáj a gyerkőc füle, a köztes időszakban használhatjuk, de először mindenképp kérd ki a szakember segítségét!
BABA magazin felhasználásával
Szakértő: Dr. Csomai Zita orvos - természetgyógyász
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése